nasze doświadczenie

Branża meblarska

Doświadczenie naszych prawników, doradców podatkowych, księgowych oraz innych specjalistów pozwala na zapewnienie kompleksowej obsługi branży meblarskiej. Kancelaria od szeregu lat świadczy usługi prawne na rzecz rozpoznawalnych spółek zajmujących się produkcją mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Dzięki dobrej znajomości tematu ZCP Legal&Tax proponuje autorskie, sprawdzone schematy i rozwiązania prawne.

 

Oferta dla branży meblarskiej

Doradztwo prawne

Fabryki i hale magazynowe

Eksport towarów

Przekształcenia

|

Prawo autorskie

Zatrudnienie

i

Przygotowanie umów

VAT | CIT

Ochrona prawa autorskiego, własności intelektualnej i wzorów użytkowych

Niewątpliwie istotnym aspektem prowadzenia działalności w tym obszarze jest dbałość o kwestie praw własności intelektualnej. Nierzadko bowiem prowadzone są spory o prawo do korzystania ze wzoru danego mebla. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z branży meblarskiej, Prawnicy naszej Kancelarii w wyniku przeprowadzonego audytu zidentyfikują obszary ryzyka w powyższym zakresie oraz skutecznie poprowadzą postępowania w przedmiocie ochrony praw autorskich oraz własności przemysłowej dla producentów mebli.

Dobrze skonstruowana umowa to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa biznesu

Prowadzenie działalności w powyższej branży wymaga także zapewnienia ciągłości dostaw sprzętu, surowców oraz wszelkich innych materiałów. W tym celu negocjujemy dla naszych Klientów warunki umów, które na pierwszy rzut oka wydawały się nienegocjowalne, obsługujemy przeprowadzane transakcje oraz tworzymy koncepcje ich zabezpieczeń, co pozwala naszym Klientom spokojnie spać. Opracowujemy także ogólne warunki umów, dzięki którym nawiązywanie współpracy biznesowej jest prostsze i szybsze.

Wsparcie w kwestiach prawa nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego

Wspomagamy także rozwój i ekspansję naszych Klientów poprzez przeprowadzanie audytów due diligence nabywanych przez nich nieruchomości. Nadto jeżeli forma prawna prowadzonej działalności okaże się niewłaściwa dla rozmiarów przedsiębiorstwa – doradzamy w zakresie przekształcenia oraz przeprowadzamy Klienta przez stosowną procedurę.

Forma prawna prowadzonej działalności dobrana do potrzeb przedsiębiorstwa

Jeżeli forma prawna prowadzonej działalności okaże się niewłaściwa dla rozmiarów przedsiębiorstwa – doradzamy w zakresie przekształcenia oraz przeprowadzamy Klienta przez stosowną procedurę.

Artykuły prawne dla branży meblarskiej

Windykacja należności w branży meblarskiej

Windykacja należności w branży meblarskiej

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej, zasadniczo w ramach każdej branży, w tym meblarskiej, przedsiębiorcy często spotykają się ze zjawiskiem braku zapłaty należności. Nasuwa się zaś pytanie jak skutecznie wyegzekwować należność?

jeśli są Państwo zainteresowani usługami kancelarii prosimy o podanie danych kontaktowych

kontakt

ul. Polska 15, 60-595 Poznań

9:00-17:00 (pon-pt)

+48 61 27 87 595

office@zcplegal.pl

Zieliński Chęciński Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

NIP: 7812006574

KRS: 0000830268

REGON: 385602019

Znajdź nas:

specjalizacje

Procesy sądowe i dochodzenie roszczeń

Bieżące doradztwo prawne podmiotom gospodarczym

Transakcje, fuzje, przejęcia i przekształcenia
Compliance
Nieruchomości i inwestycyjny proces budowlany
Doradztwo podatkowe
Postępowania restrukturyzacyjne oraz upadłościowe
Prawo własności intelektualnej oraz prawo nowych technologii
Ochrona danych osobowych (w tym RODO)
Prawo rynku finansowego
Prawo cywilne i prawo rodzinne
Inne
Materiały i treści zamieszczone na niniejszej stronie internetowej podlegają ochronie przewidzianej przepisami prawa. Ich kopiowanie i rozpowszechnianie wymaga zgody uprawnionego. Aktualności mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady prawnej.

ZCP Legal&Tax © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone